از آنکه دونالد ترامپ به علت استیضاح خود، از دفن شدن پس از مرگ در گورستان‌های مهم آمریکا محروم شد، نماینده‌ای قصد دارد مجوز خاکسپاری او در کنگره را بگیرد.

به گزارش منیبان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نماینده ایالت کارولینای جنوبی لایحه‌ای را در دست معرفی دارد که بر اساس آن به رئیس جمهور سابق آمریکا اجازه خاکسپاری در محوطه کنگره را می‌دهد.

رابرت می ‌لایحه‌ای را در نظر دارد که بر مبنای آن در صورتیکه به دونالد ترامپ اجازه دفن در گورستان ملی آرلینگتون داده نشود، می‌تواند در محوطه کنگره به خاک سپرده شود.

همانطور که می ‌در حساب فیس بوک خود فاش کرد، ابتکار عمل وی پاسخ به لایحه‌ای از سوی دموکرات‌ها است که به موجب آن رؤسای جمهوری که استیضاح شده اند، از افتخار خاکسپاری در یکی از قبرستان‌های مهم و یا صرف هزینه‌های فدرال برای هرگونه مراسم بزرگداشت محروم می‌شوند.

در ۱۸ فوریه دموکرات‌های مجلس نمایندگان قانونی را تصویب کردند که بر مبنای آن دفن رؤسای جمهور استیضاح شده در گورستان ملی آرلینگتون ممنوع شد. همچنین استفاده از بودجه فدرال برای تأمین اعتبار مراسم یادبود رؤسای جمهور دو بار استیضاح شده، از جمله ایجاد هر نماد، بنای یادبود یا مجسمه‌ای به افتخار آن‌ها نیز ممنوع است.

بیشتر بخوانید:

در چهارمین روز از محاکمه دونالد ترامپ کنگره آمریکا به محاصره نیروهای نظامی در آمد

ترامپ تنها رئیس جمهور آمریکاست که سابقه دو بار استیضاح را در کارنامه سیاسی خود دارد. در تازه‌ترین مورد پرونده استیضاح دونالدترامپ به دلیل تحریک حامیان افراطی خود برای یورش به کنگره، بار دیگر روی میز دموکرات‌ها قرار گرفت. هر چند وی توانست بار دیگر به لطف همراهی جمهوری خواهان از محاکمه قسر در برود، اما این نقطه منفی برای همیشه در پیشینه سیاسی وی ثبت شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *