به گزارش بانه خبر و طی اعلام فرمانده انتظامی بانه: با تلاش ماموران پلیس آگاهی بانه فردی کلاهبردار که با شگرد خاص اقدام به کلاهبرداری از خانواده متوفیان میکرد، شناسایی و دستگیری شد.

رسول کرمی چگینی فرمانده انتظامی شهرستان بانه اظهار کرد: به دنبال کلاهبرداری های متعدد مبنی بر فردی در شهرستان بانه حدود یک سال است که در زمینه کلاهبرداری بصورت تلفنی و با شیوه و شگرد خاص از شهروندان اقدام به کلاهبرداری می کند که این امر نارضایتی برخی شهروندان را بدنبال داشته است.

وی افزود: تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری این کلاهبردار  ادامه داشت تا اینکه در نهایتا متهم شناسایی و با هماهنگی قضایی دستگیر شد.


چگینی تصریح کرد: متهم تحت عنوان تبعه عراقی با شهروندان بانه و سقزی تماس می گرفته و با آنان اعلام میکرد از اقوام آنها بوده و از عراق به ایران آمده و در مسیر تصادف کرده و نیاز به پول ایرانی دارد لذا از آنان درخواست واریز وجه به حساب و یا کارت‌های مختلف از افراد مختلف که در اختیار داشته را میکرد که مال‌باختگان نیز در مقابل حرفهای وی اغفال و اقدام به انتقال وجه می‌کردند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متهم دستگیر شده تاکنون به ارتکاب بیش از ۲۰ فقره کلاهبرداری تلفنی به مبلغ بیش از یک میلیارد ریال از شهروندان بانه و سقزی و مریوان با شیوه و شگرد فوق اعتراف که پس از تکمیل تحقیقات  پرونده  به همراه متهم به مراجع قضایی تحویل و روانه زندان شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *