گروه استان‌ها-رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی کردستان از افزایش ۷۰درصدی آمار تصادفات در جاده‌های استان در ایام نوروز امسال خبر داد.

سرهنگ عیسی گوهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  سنندج از افزایش ۸۹ درصدی میزان تردد در جاده‌های استان  در ایام نوروز امسال خبر داد و اظهار داشت: از یکم تا سیزدهم فرودین ماه امسال آمار تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی به دلیل شلوغی مسیرها نسبت به مدت مشابه سال گذشته در جاده‌های کردستان ۷۰درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد تصادفات به دلیل افزایش ترددها و شلوغی محورها در استان از نوع خسارتی بوده است، افزود: خوشبختانه آمار تصادفات جاده‌ای در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ در کردستان کاهش یافته اما برای اعلام آمار نهایی، منتظر آمارهای پزشکی قانونی هستیم.

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان کردستان “عامل انسانی” را بیشترین عوامل تصادفات دانست و گفت: ۲۹ درصد از تصادفات ایام عید در جاده‌های استان به علت عدم توانایی در کنترل سرعت، ۲۷ درصد عدم توجه به جلو ( خواب‌آلودگی، خستگی و استفاده از تلفن همراه) و ۲۰ درصد انحراف و تجازو به چپ خودرو بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۶ درصد از تصادفات ایام عید در استان نیز بر اثر واژگونی خودروها بوده است، اعلام کرد: بیشترین تصادفات ایام عید در جاده‌های کردستان مربوط به روزهای جمعه و شنبه بوده است.

بیشتر بخوانید

افزایش ۸۹درصدی سفرهای نوروزی در کردستان/حجم ترددها از ۵میلیون گذشت

رئیس پلیس راه کشور: افزایش ۱۲۰ درصدی تردد مسافران نوروزی در برخی محورها/ تعداد جان‌باختگان تصادفات در نوروز امسال افزایش یافت

گوهری با ذکر اینکه ۲۱ درصد تصادفات در محورهای مواصلاتی استان در روز جمعه اتفاق افتاده است، افزود: بیشترین سن رانندگان با ۴۰درصد تصادفات، مابین ۳۰ تا ۴۰ ساله بوده که متأسفانه بیش از ۵۰ درصد تصادفات هم در محورهای فرعی و روستایی کردستان بوده است.

وی با ابراز تأسف از اینکه برخی از رانندگان در محورهای فرعی و روستایی استان به دلیل خلوت بودن محورها و عدم رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از جمله “نبستن کمربند ایمنی” باعث واژگونی خودرو و فوت عزیزانشان شده‌اند، تأکید کرد: به همه رانندگانی که در محورهای روستایی در حال تردد هستند، توصیه می‌شود که حتماً با سرعت مطمئنه رانندگی کرده و کمربند ایمنی ببندند.

رئیس پلیس‌راه فرماندهی انتظامی استان کردستان با تأکید بر اینکه باید تمام مقررات راهنمایی و رانندگی در محورهای روستایی و فرعی همانند راه‌های اصلی و شهری رعایت شود، یادآور شد: بستن کمربند ایمنی برای همه رانندگان برابر ماده 220 قانون راهنمایی الزامی بوده و باید قبل از حرکت، این اقدام انجام و از رعایت این امر توسط سرنشینان خودرو مطمئن شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *