«هدی مثنی»، زن آمریکایی عضو گروه تروریستی داعش که در رسانه ها با لقب «عروس داعش» شناخته می شود، اخیرا در مستندی جدید به روایت شرایط زندگی خود در بین تروریست‌ها در مناطق تحت کنترل داعش در سوریه پرداخته است.

به گزارش اسکای نیوز، هدی ۲۵ ساله در سال ۲۰۱۴ میلادی به گروه تروریستی داعش پیوست و در آنجا به تروریست ها در امر دعوت به خشونت علیه آمریکایی ها کمک کرد.

در فوریه ۲۰۱۹ میلادی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دستور داده است مانع بازگشت هدی به آمریکا شوند با این حال وکیل وی تاکید کرد که او یک شهروند آمریکایی است.

در آن زمان مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز از مخالفت کشورش برای بازگشت هدی به آمریکا خبر داد.

هدی اخیرا در یک فیلم مستند با عنوان «بازگشت: زندگی پس از داعش» ظاهر شده است. او در این مستند شرایط زندگی خود در سوریه و اقدامات داعش در این کشور را بازگو می کند.

وی در این فیلم با اشاره به اینکه داعش او و پسر دوساله اش  را وادار کرد تا شام علف بخورند، خلافت ادعایی داعش را جهنمی روی زمین توصیف کرد.

به گفته هدی، حضورش بین دیگران ممنوع بود و او نمی توانست با کسی در ارتباط باشد و حتی یک بار نیز به دلیل پوشیدن کفش نایک زیر لباسهایش تنبیه شده بود.

این زن عضو گروه تروریستی داعش در ادامه این مستند چگونگی فرارش از دست داعش و انتقالش به اردوگاه روج را شرح داد و گفت: با وجود مواد منفجره ای که در مسیرها  و جاده ها جاسازی کرده بودند، برای نجات فرزندم فرار کردم. از کرده خود احساس پشیمانی می کنم و آرزو می کنم کاش می توانستم این مرحله را از زندگی ام پاک کنم.

وی یادآور شد که با سه افراطی در سوریه ازدواج کرد که یکی پس از دیگری در جریان درگیری ها در این کشور به هلاکت رسیدند.

در فوریه ۲۰۱۹ میلادی، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که دستور داده است مانع بازگشت هدی به آمریکا شوند.

هدی که از ساکنان ایالت آلابامای آمریکاست، هنگام پیوستن به گروه تروریستی داعش، یک دانشجوی بیست ساله بود و والدین خود را به قصد شرکت در یک اردوی دانشجویی فریب داد و به صورت قاچاقی به سوریه رفت.

وی پس از نابودی کامل گروه تروریستی داعش در سوریه در ژانویه ۲۰۱۹ میلادی به نیروهای سوریه دموکراتیک که از حمایت آمریکا برخودارند، تحویل داده شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *