قاتل دستگیر شد

وقتی تیم جنایی خود را بالای سر جسد لیلا رساند، دید که این زن در بستر خواب با گره خوردن روسری دور گلویش از پا درآمده است.
پزشک جنایی نیز پس از معاینه جسد اعلام کرد که هیچ علائم دفاعی، زخم و جراحت دیگر روی بدن لیلا وجود ندارد و وی وقتی به قتل رسیده که کاملا خواب بوده است.
شوهر قاتل پس از دستگیری در برخورد نخست با پلیس ادعا کرد اطلاعی از سرنوشت همسرش یعنی لیلا ندارد و وقتی شنید اتهامش قتل همسرش است، ابتدا اصرار بر بی‌گناهی کرد، اما خیلی زود سر به زیر انداخت و گفت که از روی کینه و خشم دست به این اقدام جنون‌آمیز زده است.
مرتضی گفت: از مدت‌ها پیش به خاطر مسائل مختلفی درگیر بودیم. لیلا خیلی اذیتم می‌کرد و من هم نمی‌خواستم کوتاه بیایم. بارها تصمیم به جدایی گرفتم. کتک‌ کاری بین ما و ناسزاگویی عادی شده بود. دیگر علاقه‌ای به یکدیگر نداشتیم و به زور همدیگر را تحمل می‌کردیم.
وی افزود: هر وقت پای مرحله طلاق می‌رسیدیم، بستگانمان بدون اینکه درک کنند زیر یک سقف ماندن برایمان سخت است، مجبورمان می‌کردند سر زندگی‌مان برگردیم و درگیری‌هایمان هر روز بیشتر می‌شد. و اینگونه بود که انگیزه قتل در وی شکل گرفته است
وی میگوید پس از یک دعوا ، کینه همه وجودم را گرفته بود. انگار دیوانه شده بودم. وقتی با خشم بالای سر لیلا رفتم، او خواب بود. روسری را برداشتم و او را خفه کردم، حتی فرصت نکرد فریادی بزند.

#توصیهکارشناسبه_مردم:

دکتر ناصر نوبخت، جرم‌شناس گفت: متاسفانه گاهی بعضی از میانجیگری‌ها نتیجه عکس دارد، چراکه کارشناسانه نیست و با وجود تغییرات زیادی در برهه زمانی امروزی هنوز رفتارهایمان سنتی هستند.
وی افزود: زوج‌های جوانی که اختلاف دارند، باید نزد مشاورانی متخصص بروند تا اگر این کارشناس تشخیص داد مشکلات آنان قابل حل است، روش‌های اصلاح رفتاری به آنها آموزش داده شود و اگر کارشناس تشخیص داد این رابطه خطرآمیز خواهد بود، نظر به طلاق زوجین بدهد.
این جرم‌شناس ادامه داد: قتل‌های خانوادگی بویژه همسرکشی رو به افزایش است و علت آن عدم برخوردهای منطقی با اختلافات زوجین و تغییر رفتار آنان است، چراکه در گذشته زنان بیشتر تابع بودند و حالا با توجه به دنیای امروزی روی حق و حقوق خود ایستادگی می‌کنند که باعث وقوع چنین جنایاتی می‌شود.

/انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *