اسماعیل رحیمی روز یکشنبه در گفت وگو بارابط خبری هلال احمر بانه گفت: در این دوره آموزشی ۱۶۰ ساعته بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری تجمع بیش از استاندارد ، ۲۰ نفر از فراگیران امدادی به منظور دریافت گواهینامه امدادگری شرکت دارند.

وی هدف از برگزاری این دوره آموزشی را افزایش تعداد امدادگران و آمادگی بیشتر جهت پاسخگویی به حوادث و سوانح احتمالی عنوان کرد.

رحیمی اظهار داشت: در این دوره آموزشی فراگیران پذیرفته شده در آزمون ورودی دوره مقدماتی که در ماه های تیر و مرداد سال جاری برگزار شده بود، با نقش و وظایف و جایگاه امدادگر در جمعیت هلال احمر و سازمان های بین المللی امدادی و پایه کمک های اولیه آشنا شده‌اند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بانه افزود: فراگیران دراین دوره قوانین و مقررات امداد و نجات، مروری بر مباحث دوره عمومی_ مقدماتی، حمل و انتقال مصدوم،نحوه برخورد با مصدومان تروما، داروشناسی و عوارض ناشی از تزریقات، بهداشت در سوانح، آشنایی با بیماری های شایع در مناطق آسیب دیده و حمایت روانی مصدومان فرضی ، آمار و گزارش نویسی در سوانح، نقشه خوانی، آشنایی با حوادث، اصول جستجو ونجات، تشکیل تیم های امدادونجات، ارتباطات و مخابرات، تجهیزات امدادی، اسکان اضطراری و زندگی در شرایط سخت و اطفای حریق از مواردی است که طی برگزاری دوره تکمیلی به فراگیران آموزش داده می شود.

اسماعیل رحیمی تاکید کرد ، بزرگترین و اصلی‌ترین رسالت امداد و نجات بحث آموزش و متخصص کردن نجاتگران و امدادگران در انجام امور امدادی می‌باشد که خوشبختانه جمعیت هلال احمر شهرستان بانه با برخورداری از مربیان زبده و نجاتگران مشوق در امر آموزش کارنامه درخشانی را در سوابق خود به ثبت رسانده است .

وی در پایان گفت : پس از برگزاری دوره آموزش تکمیلی امداد و نجات و آزمون های عملی و تئوری، گواهینامه تکمیلی امدادگری به فراگیران اعطا میشود .

/انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *