همانطور که می‌دانید طلا فلزی گران بها و با ارزش است به همین خاطر بسیاری از مردم برای سرمایه‌گذاری از طلا استفاده می‌کنند؛ یکی از بهترین روش‌ها جهت سرمایه‌گذاری برای آینده کودکان خرید طلا و نگهداری از آن است

طلا علاوه بر اینکه باعث زیباتر شدن کودکان می شود تاثیرات بسیار زیادی بر روی جسم و روان آن ها می گذارد، این تاثیرات آن قدر مهم است که تقریبا تمام والدین ها برای کودکانشان طلا خریداری می کنند.در این بخش به مزایای طلا بر روی جسم و روان کودکان اشاره می کنیم، البته خواص طلا بسیار زیاد است و ما در این قسمت فقط به چندین مورد آن اشاره می کنیم:

طلا تاثیر فراوانی در افزایش گلبول های قرمز خون در کودکان دارد.

این تاثیر در دختربچه ها بسیار بیشتر است.طلا باعث جلوگیری و بهبود صرع در کودکان و نوزادان می شود.یکی از بهترین و اصلی ترین مزایای استفاده کودکان از طلا، کاهش ترس و استرس در آن ها است؛ قطعا دیده اید که وقتی کودکی از چیزی می ترسد به سرعت تکه ای از طلا را در یک لیوان آب قرار می دهند و از کودک می خواهند که آب را کامل بنوشند.

طلا کمک فراوانی به کاهش التهاب های مربوط به پوست و ناخن در کودکان می کند.

کودکان با آشامیدن آب طلا کمک فراوانی به تقویت قلب، مغز و معده می کنند البته قبل از آشامیدن آب طلا حتما از تمیز و ضدعفونی بودن آن مطمئن شوید.استفاده از گردنبند طلا می تواند باعث کم شدن گریه و آرامش کودکان شود.نکته : پستانک طلا یکی از محصولاتی است که امروزه توجه والدین ها را به خوب جلب کرده است، این پستانک ها می توانند ازلحاظ سلامتی برای کودکان مفید باشد.استفاده کودکان از طلا می تواند باعث بهبود پرش اعضای آن ها شود.

سرمایه گذاری برای آینده کودکان با طلا

همان طور که می دانید طلا فلزی گران بها و باارزش است به همین خاطر بسیاری از مردم برای سرمایه گذاری از طلا استفاده می کنند؛ یکی از بهترین روش ها جهت سرمایه گذاری برای آینده ی کودکان خرید طلا و نگهداری از آن است. درواقع طلا ارزش خود را از دست نمی دهد و در بلندمدت می تواند باعث افزایش سرمایه شود به همین خاطر بسیاری از والدین ها زمانی که کودکشان به دنیا می آید شروع به خرید طلا می کنند با این کار علاوه بر سرمایه گذاری برای آینده کودکشان از خواص طلا نیز بهره مند می شوند؛

اما برخی از والدین به دلیل مسائل مالی نمی توانند این کار را انجام دهد، این نکته را در نظر داشته باشید که نیازی به خرید طلا به صورت یکجا نیست و می توانید برای خرید طلا برنامه ریزی بلندمدت داشته باشید و هرچند ماه یک بار چند گرم طلا برای کودکان خریداری کنید؛ حتی می توانید قبل از اینکه کودکتان به دنیا بیاید برای خرید طلا اقدام کنید و از آن ها نگهداری کنید؛ با این کار زمانی که فرزندتان به دنیا بیاید نگرانی بابت خرید طلا نخواهید داشت.

البته این موضوع را در نظر داشته باشید که برای خرید طلا به کیفیت و اصالت آن دقت کنید و مطمئن شوید که طلای خریداری شده کیفیت بالایی دارد زیرا طلای بی کیفیت می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای کودکان شود، نوزادان و کودکان بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و با کوچک ترین مورد دچار مشکل خواهند شد.

راهنمای خرید طلا برای کودک

راهنمای خرید طلا برای کودک

اگر قصد خرید طلای کودک را دارید باید قبل از خرید حتما به چند نکته ی بسیار مهم توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید، این نکات می تواند کمک فراوانی به انتخاب صحیح طلا برای کودکان کند درواقع نکات گفته شده در این بخش می توان برای هدیه دادن و خرید برای فرزندان خودتان مفید باشد؛ در ادامه به این نکات مهم اشاره می کنیم.

نکته اول : طلای ظریف و باریک زیبایی خاصی برای خانم ها دارد و یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین مدل های طلا برای خانم ها است، اما هرگز برای نوزادان و کودکان طلا ی ظریف و باریک خریداری نکنید زیرا آن ها بسیار کنجکاو هستند و ممکن است این طلا توسط کودک خورده شود و همین موضوع می تواند باعث خفگی آن شود؛ اگر قصد خرید طلا برای نوزادان و یا کودکان زیر ۴ سال را دارید حتما از طلاهای درشت استفاده کنید و نگران قیمت آن نباشید زیرا اندازه ی طلا تاثیر زیادی در قیمت آن ندارد بلکه سنگینی آن تاثیر مستقیم در قیمت آن دارد.

بهترین خرید می تواند گردنبند و گوشواره باشد زیرا کودک دسترسی بسیار کمتری به آن ها دارد و نمی تواند به راحتی آن ها را از گردن و یا گوش خود جدا کند البته این نکته را در نظر داشته باشید که خرید انگشتر طلا برای کودکان زیر ۴ سال کار درستی نیست و می تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای کودکان شود، پس حتما برای خرید طلا ی نوزادان از گوشواره و گردنبند استفاده کنید البته سنجاق سینه هم گزینه ی مناسبی است زیرا در نزدیکی قلب نوزادان قرار می گیرد و می تواند تاثیرات خوبی در عملکرد قلب آن ها داشته باشد.

نکته دوم : یکی از مهم ترین نکات در خرید طلا برای کودکان اندازه و شکل ظاهری آن است درواقع طرح طلا باید زیبا و معنادار باشد اما نباید شکل و ظاهر آن طوری باشد که باعث آسیب رساندن به نوزاد و کودک شود، مثلا اگر قصد خرید گوشواره را دارید هرگز از گوشواره های نوک تیز استفاده نکنید زیرا می تواند به گوش کودک آسیب وارد کند و این موضوع به دلیل ظریف و حساس بودن پوست کودک است، بهترین انتخاب برای گوشواره کودکان، گوشواره های گرد و لبه دار هستند. پس حتما هنگام خرید به شکل ظاهری و نوع طلا دقت کنید تا کودک دچار آسیب نشود.

نکته سوم : حتما از فروشگاه های معتبر برای خرید طلا کودکان استفاده کنید تا از کیفیت و اصالت آن مطمئن باشید زیرا پوست کودکان بسیار حساس و آسیب پذیر است؛ یکی از بهترین روش های تهیه طلا، خرید اینترنتی طلا کودک است؛ زمانی که طلا را خریداری کردید حتما آن را با استفاده از دستمال تمیز و الکل ضدعفونی کنید تا خطری کودکتان را تهدید نکند. یکی از اشتباهات رایج در تمیز کردن طلا، استفاده از آب لیمو است این نکته را در نظر داشته باشید که آب لیمو می تواند در بلندمدت به طلا آسیب جدی وارد کند پس هرگز از آن برای تمیز کردن طلا استفاده نکنید.

نکته چهارم : قطعا پدران و مادران می خواهند بهترین و زیباترین طلا را برای کودکشان خریداری کنند اما بدانید که طلاهای سنگین به هیچ وجه مناسب کودکان زیر ۳ سال نیست و باعث کلافگی و گریه ی آن ها می شود زیرا نوزادان و کودکان تحمل این وزن را ندارند و این موضوع به خاطر حساس بودن آن ها است؛ بهترین انتخاب برای کودکان طلاهای درشت اما کم وزن است.

نکته پنجم : زمان خرید حتما قفل طلا را بررسی کنید و مطمئن شوید که به اندازه ی کافی محکم و سفت باشد و کودک نتواند به راحتی آن را باز کند. قفل های اهرمی یا عصایی گزینه های خوبی برای قفل طلا هستند زیرا نسبت به دیگر قفل ها محکم ترند و کودک نمی تواند به راحتی آن را باز کند.

ممکن است برخی از موارد والدین ها از مدل های خاصی خوششان بیاید اما قفل آن ها خیلی سفت و محکم نباشد و به همین دلیل از خرید آن صرف نظر کنند اما به هیچ عنوان نگران این مورد نباشید زیرا با مراجعه به طلافروشی و پرداخت هزینه ی اندک می توانید قفل آن را عوض کنید و از یک قفل اهرمی یا عصایی استفاده نمایید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *