اما اگر تمایل دارید که به طور منظم برای یک قدم زدن با یک دوست یا همسرتان بیرون بروید، خوب است که بدانید این ایده همیشه مثبت نیست.

همه ما می‌دانیم که پیاده روی به تنهایی ممکن است برای تناسب اندام مناسب باشد و  بسیاری از ما نیز سعی می‌کنیم حداقل روزی یک بار بیرون برویم.

به عنوان بخشی از یک مطالعه جدید، محققان دانشگاه پوردو زمان راه رفتن و سرعت راه رفتن ۱۴۱ فرد از مجموع  ۷۲ زوج را تجزیه و تحلیل کرده و دریافتند که زوجین اغلب هنگام راه رفتن با هم سرعت خود را کاهش می‌دهند، به خصوص اگر زوجین دست به دست هم می‌دادند سرعتشان کمتر می‌شد.

 پیاده روی
لیبی ریچاردز، از شرکت کنندگان این پژوهش خاطرنشان کرد: “ما حدس می‌زدیم در جایی که زوجین با هم قدم می‌زنند، سرعتشان کم نشود، اما اینطور نبود. ” سنین شرکت کنندگان از ۲۵ تا ۷۹ سال بود و در بسیاری از موارد، از جمله مسیر‌های صاف، پر از مانع، راه رفتن با هم، راه رفتن دست در دست هم و به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گرفتند. پیاده روی یا ورزش با همسر، شریک زندگی یا دوست به طور معمول احتمال فعالیت فرد را افزایش می‌دهد، به خصوص که اکنون افراد ترغیب می‌شوند هر هفته حداقل ۱۵۰ دقیقه فعالیت متوسط داشته باشند.

با این حال، این اطلاعات به این معنا نیست که قدم زدن با همسران ایرادی دارد، اما اگر قصد پیاده روی پر انرژی و سرعتی دارید، بهتر است گاهی اوقات یک پیاده روی انفرادی را انتخاب کنید، چرا که اگر شخصی هنگام راه رفتن با شخص دیگر سرعت خود را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهد، این موضوع  می‌تواند برخی از مزایای سلامتی را که با پیاده روی سرعت بالا محقق می‌شود، نفی کند. “

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *