رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت:

جستجوی سایت بانک در موتورهای جستجو باعث می شود تا شهروندانی که آدرس سایت بانک مورد نظر خود را نمی‌دانند به راحتی در دام فیشرها گرفتار شوند.

کاربران به دلیل عدم ‌تشخیص آدرس سایت اصلی از جعلی بانک، با ورود به سایت‌های فیشینگ بانکی اطلاعات حساب بانکی شامل نام کاربری، رمز ورود و سایر اطلاعات آن‌ها توسط فیشرها به سرقت می‌رود.

شاکیان این پرونده‌ها در زمان جستجوی «اینترنت بانک مقصد» در صفحه اول لیست نتایج گوگل، به ‌صورت تصادفی و اشتباهی لینک مشابه اینترنت بانک مورد نظر خود را انتخاب کرده و گرفتار این تله مجرمانه می‌شوند.

میزان تراکنش مالی باعث گرایش مجرمان سایبری به سوء‌استفاده از این‌گونه خدمات بانکی شده و کاربران قبل از انجام عملیات بانکی در بستر اینترنت از صحت و سقم آدرس سایت بانک اطمینان حاصل کرده و با انتخاب نام کاربری و رمز عبور مناسب، ضمن استفاده از صفحه کلیدهای مجازی و افزونه ضد فیشینگ، از خاموش بودن سرویس‌های فیلترشکن مطمئن شوند.

شهروندان برای نیفتادن در دام فیشینگ حتما آدرس اینترنتی بانکی خود را به خاطر داشته باشند و آدرس وب‌سایت بانک مربوطه را با تایپ نمودن نشانی اینترنتی (URL) آن در نوار آدرس (Address bar) مرورگر وب مشاهده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *